46156

Eiropadome atbalsta Junkeru EK prezidenta amatā
27.06.2014


Šodien Eiropas Savienības (ES) valstu līderi vienojušies par bijušā Luksemburgas premjerministra Žana Kloda Junkera virzīšanu Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam. Valdis Dombrovskis, kuru valdības koalīcija izvirzījusi kā Latvijas kandidātu komisāra amatam, jau iepriekš izteicis atbalstu Junkera kandidatūrai. Arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma Eiropadomes sēdē uzsvērusi, ka Latvija pilnībā atbalsta Junkera kandidatūru.

Kā galvenās prioritātes jaunajā EK Junkers izvirzījis tādas politikas veidošanu, kas koncentrējas uz ES konkurētspējas stiprināšanu, izaugsmi un darbavietu radīšanu, Eiropas enerģētikas politikas reorganizēšanu un sarunu pabeigšanu par saprātīgu un līdzsvarotu tirdzniecības nolīgumu ar ASV.

Šī gada aprīlī Junkers viesojās Rīgā un vizītes laikā kopā ar Dombrovski piedalījās diskusijā par ES attīstības scenārijiem. Latvijā Junkers uzturējās divas dienas un tikās arī ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

Pašreizējo EK locekļu pilnvaras beidzas šā gada 31.oktobrī.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis