75926

Dombrovskis: Būtiskākais neatrisinātais punkts saistībā ar nākamo maksājumu Ukrainai ir koksnes eksporta aizliegums
18.01.2017


Dombrovskis piedalās pasaules ekonomiskās un politiskās elites forumā, kas tiek rīkots kūrortpilsētā Davosā, norādīja, ka šodien gaidāma tikšanās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko. Tikšanās laikā paredzēts pārrunāt Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas sadarbību, tajā skaitā Makrofinansiālās palīdzības programmu, kas tiek sniegta Ukrainai.
"Pārrunāsim nepieciešamos darbus, lai ES varētu virzīties uz priekšu ar nākamo maksājumu," apliecināja EK viceprezidents. Vaicāts, kad tas varētu notikt, EK viceprezidents norādīja, ka pašlaik norisinās sarunas par nākamo 600 miljonu eiro maksājumu.
"Faktiski, būtiskākais nosacījums, kas palicis, ir saistībā ar koksnes eksporta aizliegumu. Šajā gadījumā šis aizliegums ir pretrunā ar punktu, kas noteica to, ka Ukraina neieviesīs jaunus tirdzniecības ierobežojumus, kas būtu pretrunā starp ES un Ukrainu noslēgtajam Brīvās tirdzniecības līgumam," apliecināja Dombrovskis. 
Viņš norādīja, ka visi pārējie jautājumi, kas saistīti ar šo maksājumu, faktiski ir atrisināti. "Līdz ar to, lielākā daļa darbu no Ukrainas puses tiešām jau ir paveikta, un šis ir palicis kā tāds pēdējais punkts," norādīja EK viceprezidents.
Jau vēstīts, ka minētās Makrofinansiālās palīdzības programmas laikā ES paredzējusi nosegt Ukrainas tūlītējās finansēšanas vajadzības, vienlaikus atbalstot valsts ekonomikas stabilizēšanu.
Turklāt šī programma sniedz palīdzību Ukrainas varasiestādēm īstenot svarīgas reformas valsts finanšu pārvaldes un sociālā nodrošinājuma jomās, enerģētikas nozarē, biznesa vides un finanšu sektoros.
Sniedzot atbalstu Ukrainas valdībai ar reformu īstenošanu šajās nozarēs, ES iecerējusi palīdzēt valstij nodrošināt pamatus, lai tā spētu atgriezties pie ilgtspējīgas ekonomikas izaugsmes.
 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis