Dombrovskis sāk pildīt arī ES finanšu pakalpojumu komisāra pienākumus
16.07.2016


Kā uzskata britu laikraksts "Financial Times", lai kādas būtu turpmākās Lielbritānijas attiecības ar ES, Dombrovskis būs viens no nozīmīgākajiem noteikumu pieņēmējiem attiecībā uz Londonas finanšu centru Sitiju. "Financial Times" iepriekš arī rakstīja, ka Dombrovskis ir izteikts ekonomiskās disciplīnas piekritējs, kurš uzskata, ka eirozonas valstīm ir jāievēro ES parāda un deficīta noteikumi. Tāpat laikraksts uzsvēra, ka tas radījis zināmu cīņu komisijā ar saudzīgāk noskaņoto ekonomikas un monetāro lietu komisāru Pjēru Moskovisī un EK prezidentu Žanu Klodu Junkeru.

Dombrovskim par jauno pienākumu veikšanu papildu samaksa nav paredzēta.

Lielbritānijas pārstāvis EK Džonatans Hils paziņoja, ka atkāpsies no amata pēc tam, kad referendumā Lielbritānijas vēlētāji atbalstīja valsts izstāšanos no ES. Hils pauda "ļoti lielu vilšanos" par referenduma rezultātu, tomēr atzina, ka "izlietu ūdeni nesasmelt". "Pārejot jaunā posmā, nedomāju, ka būtu pareizi, ja es turpinātu darbu kā Lielbritānijas virzīts komisārs it kā nekas slikts nebūtu noticis," teikts ES finanšu pakalpojumu komisāra Hila izplatītajā paziņojumā. "Līdzīgi kā daudzi cilvēki šeit un Lielbritānijā, esmu acīmredzami ļoti vīlies referenduma rezultātā. Es vēlējos, lai tas beidzas citādāk," viņš norādīja, bet uzsvēra, ka "Lielbritānijas iedzīvotāji pieņēma citādāku lēmumu, un tā darbojas demokrātija". Hils norādīja, ka Briselē ieradies ar "skeptisku attieksmi pret Eiropu", tomēr tagad ir pārliecināts, ka, "neskatoties uz neapmierinātību, mūsu [Lielbritānijas] dalība nāk par labu mūsu vietai pasaulē un ir labvēlīga mūsu ekonomikai". EK izplatītajā paziņojumā teikts, ka EK prezidents "ar lielu nožēlu" ir pieņēmis Hila atkāpšanos.

Junkers norādīja, ka pēc sarunas ar Eiropas Parlamenta prezidentu Martinu Šulcu ir lūdzis par eiro un sociālo dialogu atbildīgo Dombrovski uzņemties atbildību arī par finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgu savienības portfeli.

 


 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis