59384

Eiro zonas stabilitāte netiek apšaubīta
06.07.2015


 "Eiro zonas stabilitāte netiek apšaubīta," brīfingā Briselē sacīja Dombrovskis, informē ziņu aģentūra BNS. "Mums ir viss nepieciešamais, lai kontrolētu situāciju," viņš uzsvēra.

Eiropas Komisija (EK) ir gatava turpināt sarunas ar Grieķiju, bet izeja no krīzes nebūs viegla. EK pirmdien ir pieņēmusi zināšanai Grieķijas referenduma rezultātus un respektē grieķu tautas demokrātisko izvēli. "Taču tas, diemžēl, palielina atstarpi starp Grieķiju un pārējām eiro zonas dalībvalstīm. Vieglas izejas no šīs krīzes nav. Pārāk daudz laika un pārāk daudz iespējas ir palaistas garām," atzina Dombrovskis. EK ir gatava turpināt sarunas ar Grieķiju, taču komisija nevar vest sarunas par jaunu programmu bez eiro grupas mandāta. Pēc Dombrovska teiktā, referenduma iznākums liecina, ka tiek noraidītas reformas Grieķijas valdībā. Par Grieķiju otrdien, 7.jūlijā, lems eiro zonas finanšu ministri un Eiropadome. Viņš arī uzsvēra, ka EK rīcībā ir visi līdzekļi, lai nodrošinātu stabilitāti eiro zonā.  Jau ziņots, ka Grieķijā svētdien notikušajā referendumā lielākā daļa balsotāju ir noraidījuši starptautisko aizdevēju priekšlikumus, liecina Iekšlietu ministrijas publiskotie rezultāti. Atbilstoši šiem rezultātiem pret ir nobalsojuši 61%, bet par - 39% referenduma dalībnieku. Pēc referenduma pieaug bažas, ka Grieķija, nespējot izpildīt savas finanšu saistības, būs spiesta atstāt eiro zonu.  
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis