Igaunijas politiskā apvienība Res Publica un Pro Patria Union atbalsta V.Dombrovski EK prezidenta amatam
11.02.2014


irl

8. februārī Igaunijas politisko partiju apvienība Res Publica un Pro Patria Union savā kongresā lēma atbalstīt Valda Dombrovska kandidatūru Eiropas Komisijas prezidenta amatam.

Pro Patria un Res Publica Union tāpat kā Vienotība ietilpst spēcīgākajā un ietekmīgākajā Eiropas Parlamenta politiskajā grupā - Eiropas Tautas Partijā (ETP). ETP jau iepriekš paziņojusi, ka V.Dombrovskis būs viens no tās galvenajiem kandidātiem EK prezidenta amatam. Uz šo amatu vēl varētu tikt izvirzīts bijušais Luksemburgas premjers Žans Klods Junkers, Somijas valdības vadītājs Jirki Katainens un EK komisārs Mišels Barnjē.

Formālus lēmumus par savu kandidātu virzīšanu ETP pieņems 8. un 9. martā plānotajā kongresā, kas notiks Dublinā. Lai V.Dombrovskis varētu tiks izvirzīts, viņam nepieciešams vismaz trīs ETP ietilpstošo partiju atbalsts.

Savukārt jaunais EK sastāvs darbu uzsāks pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiks šī gada maijā.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis