Izaicinājumi Ukrainas jaunajai valdībai
27.02.2014


5d4bcfad-186f-5b6a

Apsveicu Ukrainu ar jauna valdības vadītāja apstiprināšanu! Tas ir nozīmīgs solis pretim stabilitātes nodrošināšanai valstī un mērķtiecīga reformu procesa uzsākšanai! Politiskās stabilitātes panākšanai šobrīd ir jābūt vienai no svarīgākajām politiķu prioritātēm, jo no tās atkarīgs, vai izdosies īstenot nepieciešamās reformas demokrātijas un tiesiskuma nostiprināšanai, kā arī atgūt ekonomisko stabilitāti.

Par šiem mērķiem visiem Ukrainas politiskajiem spēkiem jāvienojas ar sabiedrību un mērķtiecīgi jāvirzās uz to sasniegšanu. Novēlu jaunās valdības vadītājam Arsēnijam Jaceņukam tālredzību un neatlaidību šo mērķu sasniegšanai.

Pozitīvi vērtējams, ka gan ES, gan ASV un SVF jau apliecinājuši savu gatavību Ukrainai sniegt finansiālo palīdzību un citu nepieciešamo atbalstu reformu īstenošanai. Eiropas interesēs ir spēcīga un patstāvīga Ukraina kā stabils partneris ekonomiskajai sadarbībai, tādēļ palīdzības nosacījumiem jābūt sabalansētiem un atbilstošiem Ukrainas iespējām.

Ir svarīgi atgriezties pie jautājuma par ES un Ukrainas asociācijas līguma noslēgšanu, lai sniegtu Ukrainas tautai skaidru signālu par iespējām tuvināties Eiropas demokrātiskajiem un ekonomiskajiem standartiem. Asociācijas līguma noslēgšana ir gan Ukrainas, gan ES interesēs, tādēļ abām pusēm nekavējoties būtu jāatsāk sarunas par šī līguma noslēgšanu.

Latvija atbalsta Ukrainas teritoriālās integritātes saglabāšanu. Manuprāt, tas ir viens no galvenajiem faktoriem, kas noteikts tālāko situācijas attīstības virzienu, jo Ukrainas vienotības saglabāšana ir pamats stabilitātes nodrošināšanai, kā arī miermīlīga un mērķtiecīga reformu procesa īstenošanai.

Visbeidzot, vēlos apliecināt savu cieņu Ukrainas tautai un izteikt līdzjūtību cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem. Nav attaisnojama neadekvāta spēka izmantošana pret tautas protestiem no varasiestāžu puses, kas novedusi pie liela upuru skaita. Šos noziegumus nepieciešams atbilstoši izmeklēt un vainīgajiem ir jāstājas tiesas priekšā.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis