Valdis Dombrovskis: „Jāpiebremzē izdevumu pieaugums nevis jāceļ nodokļi”
02.07.2014


Attiecībā uz nesen A.Vilka sākto diskusiju par to, vai Latvijā nebūtu laiks pārskatīt nodokļus un tos celt, V.Dombrovskis intervijā 900 sekundes uzsvēris, ka pašlaik Finanšu ministrija neplāno nodokļu celšanu un nākamajai valdībai būtu jādomā par izdevumu mazināšanu un darbaspēka nodokļu samazināšanu. „Tuvākajā nākotnē būtu būtiski jāpārskata nodokļu politika. Uzsvars jāliek uz darbaspēka nodokļu sloga samazināšanu, īpaši zemi atalgotiem strādājošajiem. Jebkuram budžetam ir divas daļas – ienākumu un izdevumu – un tās abas ir jāsabalansē. Tas nozīmē, ka iespējas palielināt izdevumu daļu būs tik lielas, cik reāli būs ekonomikas pieaugums, ko radīs nodokļu ieņēmumu pieaugums. Manuprāt, tas nozīmē, ka nevis jāceļ nodokļi, bet jāpiebremzē izdevumu pieaugums,” norāda Dombrovskis.

 

Intervijā arī norādīts, ka šobrīd Finanšu ministrija sākusi strādāt pie jauna „ēnu ekonomikas” plāna izstrādes, kas ļaus gūt papildu līdzekļus budžetā.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis