Valdis Dombrovskis piedalīsies Jaltas konferencē Ukrainā
12.09.2014


Sestdien, 13.septembrī, Kijevā Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis uzstāsies 11.gadskārtējā Jaltas konferencē, kas jau desmit gadu ir vadošā augsta līmeņa diskusiju platforma Austrumeiropā par globālajiem izaicinājumiem un Ukrainas integrāciju Eiropā. Šogad konferencē diskutēs par veidiem, kā risināt Ukrainas drošības un ekonomikas problēmas. Konferences laikā tiks uzklausīti ekspertu viedokļi no visas pasaules, kopīgi meklējot risinājumus  Ukrainas problēmām un diskutējot par iespējamo atbalsta sniegšanu Ukrainai.

 

V.Dombrovskis piedalīsies paneļdiskusijā „Ukrainas ekonomika un institūcijas – tūlītējas reformas vai sabrukums”, kurā piedalīsies arī Turcijas ārlietu ministrs Mevluts Čavušolu (Mevlüt Çavuşoğlu), Ukrainas ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministrs Pavlo Šeremeta (Pavlo Sheremeta), kā arī Petersona institūta (ASV) vecākais pētnieks Anders Aslunds (Anders Aslund). 

 

Paneļdiskusijā tiks diskutēts par to, vai Ukraina tāpat kā Polija un Baltijas valstis spēs veiksmīgi iziet cauri pārmaiņu procesam; vai Ukrainas problēmas saistāmas ar atbalsta trūkumu no ārpuses vai meklējamas iekšienē; kādas ir galvenās jomas, kuras ar steigu nepieciešams reformēt; kādi ir galvenie draudi pārmaiņu procesā un, vai Krievijas agresija un ekonomiskais spiediens reformas var padarīt neiespējamas; kā arī, kādu lomu šajā procesā var ieņemt starptautiskā sabiedrība – Rietumu demokrātiskā pasaule, pirmkārt, ES un ASV, kā arī starptautiskās finanšu institūcijas – vai tās var veicināt reformas.

 

Vizītes laikā Kijevā Dombrovskis tiksies arī ar Ukrainas studentiem, lai runātu par starptautisko politiku šajā saspringtajā laikā. 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis