Valdis Dombrovskis: „Virzīšanās uz ekonomiskajām sankcijām bija pamatots ES solis”
02.08.2014


V.Dombrovskis intervijā LTV raidījumā Rīta Panorāmā uzsvēris, ka līdz ar sankciju ieviešanu pret Krieviju Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognoze šim gadam saruks, taču, neraugoties uz to, Latvijā arī nedrīkst būt jautājuma par to, vai tā var atļauties iesaistīties ES un Krievijas savstarpējās sankcijās.

 

Dombrovskis informējis, ka Finanšu ministrija augusta laikā plāno koriģēt Latvijas IKP prognozes - ja pašlaik mūsu valsts IKP pieaugums tiek prognozēts par 3,8%, tad sagaidāms, ka tas tiks koriģēts uz leju un, izejot no jaunās prognozes, tiks gatavots piesardzīgāks nākamā gada budžeta projekts.

 

Dombrovskis uzsvēra, ka situācija Austrumukrainā piespiež Latviju šajās sankcijās piedalīties. „Virzīšanās uz ekonomiskajām sankcijām bija pamatots ES solis. Ja ES un ASV uz Krievijas darbībām Ukrainā tikai noraudzītos, augtu bažas par drošības situācijas pasliktināšanos.” Tāpat uzsvērts, ka ES, lemjot par sankcijām, rēķinājās arī ar Krievijas atbildes reakcijām, tostarp ar ekonomiskajām sekām jārēķinās Latvijai. Latvijas amatpersonas jau ir uzrunājušas ES struktūras par iespēju izmantot savienības mehānismus gadījumā, ja Krievijas pretreakcija neproporcionāli skartu tieši Latviju.

 

ASV, Eiropas Savienība, Japāna un Kanāda šonedēļ pavēstīja par stingrākām sankcijām pret Krieviju. Tās tiek uzskatītas par pirmajām sankcijām, kas tiešā veidā būtiski ietekmēs Krievijas ekonomiku. Arī Krievija ir draudējusi ieviest sankcijas pret Rietumvalstīm. Vienu no tām Krievija izdarīja jau trešdien, kad ierobežoja Polijas dārzeņu un augļu importu.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis