74309

Arī EK nākamgad prognozē Latvijas budžeta deficītu 1,1% apmērā no iekšzemes kopprodukta
16.11.2016
EK norādījusi, ka budžeta deficīta riskus mazina fiskālā risku rezerve 0,1% apmērā no IKP. Komisija gan uzskata, ka Latvija ir sasniegusi ierobežotu jeb vāju progresu tai adresēto Eiropas Savienības Padomes rekomendāciju izpildē. Kopumā Latvijas nākamā gada budžeta plāns atbilst Stabilitātes un izaugsmes pakta noteikumiem un izdevies noturēties budžeta deficīta rāmjos.
EK viceprezidents Valdis Dombrovskis (V), kopumā šodienas EK vērtējums ir labs Latvijas fiskālajai situācijai. Viņš komentēja, ka attiecībā uz strukturālajām reformām EK veica arī novērtējumu īstenotajām reformām, kas bija iepriekš iekļautas rekomendācijās, un tur secināts, ka progress ir limitēts, tomēr šāds apstāklis ir novērots arī citām dalībvalstīm.
Kā ziņots, vidēja termiņa nākamā gada budžeta ietvars paredz, ka vispārējās vadības pieļaujamais budžeta deficīts 2017.gadā būs 1,1%, 2018.gadā - 1%, bet 2019.gadā - 0,7% no IKP. Sākot ar 2017.gadu, tiek paredzēta arī fiskālā nodrošinājuma rezerve 0,1% apmērā no IKP.
Prognozētā ekonomikas izaugsme 2017.gadā ir 3,5%. Savukārt 2018. un 2019.gadā Latvijas izaugsme būšot 3,4% gadā.
Prognozētais nodarbinātības pieaugums 2017.gadā ir 0,2%.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis