73148

Dalība eirozonā neatceļ prasību īstenot atbildīgu fiskālo politiku
26.09.2016


Viņš stāstīja, ka patlaban situācija eirozonā ir būtiski pretēja tai, kāda tā bija pirms pieciem četriem gadiem, jo ir uzlabota eirozonas pārvalde, kā arī īstenotas iniciatīvas ekonomiskās un fiskālās situācijas stabilizēšanai.
Tajā pašā laikā Dombrovskis uzsvēra, ka dalība eirozonā neatbrīvo valstis no nepieciešamības īstenot atbildīgu makroekonomisko un fiskālo politiku.
"Pēc iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO Latviju pārņēma pārmērīgs optimisms, jo sākām domāt, ka nekas vairs nedraud un sekos tikai ekonomiskā izaugsme. Aizmirstot par ekonomikas pamatlikumiem, Latvija nonāca dziļā krīzē," norādīja EK viceprezidents.
"Attīstības finanšu institūcijas ''Altum"'' telpās šodien notiek Finanšu ministrijas organizētā diskusija "Eirozona kā kodols Eiropas Savienībai: Latvijas iespējas un ierobežojumi", aģentūru LETA informēja ministrijā.
Pasākumā kā eksperti piedalās finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis, savukārt diskusijas moderators ir AS "Swedbank" galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks.
Šī diskusija ir noslēgums Finanšu ministrijas rīkotajam diskusiju ciklam Rīgā un reģionos par to, kāda Eiropas Savienības (ES) ekonomiskā pārvaldība nepieciešama Latvijai un ko maksā Latvijas politiskā un ekonomiskā konverģence ES.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis