Dombrovskis Bratislavas Ekonomikas forumā: "Nepieciešams sniegt atbalstu austrumu kaimiņvalstīm ekonomiskās vides sakārtošanā"
17.10.2014


Šajā nedēļas nogalē notiekošā Bratislavā  Ekonomikas ideju foruma mērķis ir rast ilgtspējīgus un inovatīvus risinājumus, kuri palīdzētu atgriezt Eiropas Savienības un tās partnervalstu ekonomiku uz iekļaujošas un noturīgas izaugsmes ceļa. Īpaša uzmanība tiek pievērsta strukturālo reformu nepieciešamībai, sociālā taisnīguma jautājumiem un gudro investīciju piesaistei.

 

Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis, kurš ir nominēts Eiropas Komisijas viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos, forumā piedalīsies panelī par ES Austrumu valstu ekonomisko sadarbību. Kā vienu no galvenajām ekonomikas prioritātēm Austrumu Eiropas reģionā Dombrovskis atzīmē investīciju un ekonomiskās sadarbības veicināšanu starp ES un Austrumu partnerības valstīm, kā arī mērķtiecīgu uzņēmējdarbības nozaru atbalstu Austrumu Eiropā, kas nodrošinātu ekonomikas atveseļošanu un ilgtspējīgu attīstību. Austrumu partnerības ietvarā Eiropas Savienības sadarbojas ar  6 valstīm: Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievijaa, Gruzijas, Moldova un Ukraina; partnerības mērķis ir veicināt šo valstu politisko un ekonomisko integrāciju kopējā ES attīstības procesā.

 

"Nepieciešams sniegt atbalstu austrumu kaimiņvalstīm ekonomiskās vides sakārtošanā, radot labvēlīgu augsni uzņēmējdarbības attīstībai un investoru piesaistei reģionā. Ekonomiskā sadarbība jāveicina gan Eiropas Savienības līmenī, gan starp kaimiņvalstīm, attīstot dialogu un ilgtspējīgu partnerību starp privāto un publisko sektoru austruma reģiona valstīs’’, sacīja V. Dombrovskis.

 

Ikgadējais Ekonomikas ideju forums tiek organizēts jau piekto reizi un šogad norisinās Bratislavā zem bijušā Slovākijas Premjerministra un Vilfrīda Martena Eiropas studiju centra prezidenta Mikulāša Dzurindaa (Mikuláš Dzurinda) patronāžas. Forums tradicionāli piesaista vadošos ekonomikas ekspertus, politiskos līderus un uzņēmēju pārstāvjus, lai iezīmētu galvenās prioritātes un izaicinājumus, kas skar Eiropas un pasaules ekonomiku šodien.

 

Pilnu dalībnieku sarakstu un diskusijas programmu skatīties:

 

 

Diskusijai iespējams sekot interneta tiešraidē:
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis