Dombrovskis: Būtiski lēmumus par ES ekonomisko un monetāro savienību pieņemt vēl šajā sasaukumā, lai nostiprinātu eirozonu
26.09.2018


Viņš skaidroja, ka EK apņēmusies pilnveidot eiro starptautisko ietekmi. "Nākamajā gadā eiro būs jau 20 gadi, un šajā laikā tas kļuvis par pasaules otro svarīgāko rezervju valūtu. Jau šobrīd 60 valstis sasaistījušas savu valūtu ar eiro. Taču eiro starptautiskā loma jāturpina stiprināt, lai mūsu vienotā valūta varētu pilnībā izmantot tās potenciālu starptautiskajā arēnā," norādīja EK viceprezidents.Dombrovskis uzsvēra, ka jau 2017.gada decembrī tika piedāvāti EK priekšlikumi padziļināt ES ekonomisko un monetāro savienību un veidot apjomīgus kapitāla tirgus. Daļa no tiem gaida uz apstiprināšanu Eiropas Parlamentā (EP) un Eiropas Padomē."Papildus tam mēs līdz gada beigām nāksim klajā ar iniciatīvām, kā stiprināt eiro ietekmi starptautiskajā mērogā. Eiro ir jākļūst par jaunās Eiropas suverenitātes aktīvu instrumentu. Šobrīd Eiropa 80% no enerģijas importa rēķina, kas gadā sasniedz 300 miljardu eiro, maksā ASV dolāros, taču tikai aptuveni 2% no patērētās enerģijas nāk no ASV," piebilda EK viceprezidents.Jau vēstīts, ka EK prezidents Žans Klods Junkers, sakot ikgadējo runu par stāvokli ES, uzsvēra - jāpanāk, lai eiro būtu lielāka loma starptautiskajos norēķinos.Eiro ir "otra visvairāk izmantotā valūta pasaulē, un vairāk nekā 60 valstis ir tā vai citādi sasaistījušas savas valūtas ar eiro. Taču mums ir jādara vairāk, lai dotu iespēju mūsu kopīgajai valūtai pilnībā spēlēt savu lomu uz starptautiskās skatuves", teica Junkers.EK prezidents par absurdu nodēvēja situāciju, ka ES valstis par iepirktajiem energoresursiem norēķinās ASV dolāros.


 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis