104993

Dombrovskis: Eiro ieviešana Latvijā nodrošinājusi augstāku dzīves līmeni
08.01.2019


Atceroties diskusijas par eiro ieviešanu, Dombrovskis stāstīja, ka politiskais konteksts bijis sarežģīts, jo sarunas par Latvijas pievienošanos eirozonai notika ekonomikas krīzes apstākļos, turklāt Latvijas pievienošanos eirozonai kritizēja ne tikai pašmājās, bet arī starptautiski.
"Daži apgalvoja, ka Latvija pērk pēdējo biļeti uz "Titānika", bet citi apšaubīja, vai ir īstais brīdis paplašināt eirozonu. Svarīga loma Latvijas pievienošanās procesā bija sociālajiem partneriem," atzina EK viceprezidents. Tāpat viņš informēja, ka piecu gadu laikā, kopš Latvijā lieto eiro, ir būtiski audzis iedzīvotāju atbalsts eiro. Tāpat eiro ieviešanas veicinājusi ekonomikas izaugsmi un nodrošinājusi augstāku dzīves līmeni.
Viņš uzsvēra, ka Latvijā eiro ir ieviests sekmīgi gan no tehniskā, gan ekonomiskā viedokļa. "Latvijā eiro ir ieviests sekmīgi gan no tehniskā viedokļa, gan arī no ekonomiskā viedokļa." Dombrovskis piebilda, ka atbilstoši Latvijas Bankas analīzei visi gaidītie ieguvumi no eiro ieviešanas ir materializējušies, tostarp sekmējot investīciju piesaisti. "Es teiktu, ka lielā mērā gaidas, kas bija saistībā ar eiro ieviešanu, ir materializējušās."
Vienlaikus gan viņš atzina, ka investīciju jomā tika sagaidīts lielāks pieaugums, taču eiro ieviešana Latvijā sakrita ar Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu, mazinot reģiona pievilcību ieguldījumiem. Tāpat EK viceprezidents minēja, ka eiro nav vienīgais faktors, kas nosaka investīciju ieplūdi, proti, daudz kas ir atkarīgs no norisēm valsts iekšienē.
Rīgā pirmdien un otrdien, 8.janvārī, notiek augsta līmeņa konference "Eiro pieci gadi Latvijā". Konference pulcē dažādu institūciju un valstu pārstāvjus, kas bija iesaistīti eiro ieviešanas un evolūcijas procesā Eiropā, tostarp Latvijā.
Jau vēstīts, ka 2019.gada 1.janvārī apritēja pieci gadi, kopš Latvija ir eirozonas dalībniece. Pašlaik eirozonā ir 19 no Eiropas Savienības dalībvalstīm un eiro ikdienā lieto 340 miljoni Eiropas iedzīvotāju. Eiro ir arī otra pasaulē visvairāk izmantotā valūta starptautiskajos norēķinos un valūtu rezervēs pēc ASV dolāra.

 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis