48499

Dombrovskis: Eiropa nevar atļauties zaudēt veselu paaudzi
06.10.2014Eiropa nevar atļauties zaudēt veselu paaudzi, tā savā uzrunā Eiropas Parlamentā (EP) pirms trīs stundu ilgas uzklausīšanas Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos norādīja pašreizējais EP deputāts Valdis Dombrovskis (V/ETP).

Dombrovskis emocionālā uzrunā klātesošajiem atgādināja, ka dzimis aiz Dzelzs priekškara un Latvijai 50 gadus bija liegts būt daļai no Eiropas. Tāpat Latvijai visu šo laiku bija liegtas pamata demokrātijas tiesības un brīvība, norādīja deputāts.

 

"Pirms 25 gadiem krita Dzelzs priekškars, veidojot ceļu miermīlīgām demokrātiskām pārmaiņām mūsu kontinentā. Tas ļāva Latvijai pievienoties Eiropas Savienībai (ES)," sacīja Dombrovskis, norādot, ka tieši šī iemesla dēļ tic Eiropas idejas spēkam.

 

Tomēr, runājot par problēmām, ar kurām Eiropai ir jāsaskaras, deputāts atzina, ka Eiropas atlabšana ir trausla, turklāt bezdarba līmenis eirozonā joprojām pārsniedz 11%.

 

"Jauniešu bezdarbs ievērojami pārsniedz 20%, un gandrīz 16% no visiem eiropiešiem, kuri ir vecumā no 15-29 gadiem, ir vai nu bez darba, vai nemācās, vai nepilnveido savas zināšanas. Eiropa nevar pieļaut zaudēt veselu paaudzi."

 

Kā iespējamo risinājumu viņš minēja augstas kvalitātes investīcijas, kas ļautu nodrošināt stabilu izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.

"Ņemot vērā, ka es pats esmu divas reizes ievēlēts kā EP deputāts, mani nav jāpārliecina par EP nozīmīgo lomu ES lēmumu pieņemšanā un ikdienas dialoga ar Eiropas iedzīvotājiem nodrošināšanu," sacīja Dombrovskis, piebilstot, ka gadījumā, ja tiks ievēlēts par EK viceprezidentu, ir gatavs cieši sadarboties ar EP, tādējādi stiprinot politikas iniciatīvu un priekšlikumu demokrātisko leģitimitāti.Avots:LETA
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis