46470

Dombrovskis: EK prezidenta izvēlē ņemti vērā EP vēlēšanu rezultāti
14.07.2014


Šodien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti balsojumā atbalstīja bijušā Luksemburgas premjerministra Žana Kloda Junkera izvirzīšanu Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam. Apstiprināšanai amatā bija nepieciešams EP balsu vairākums jeb vismaz 376 deputātu balsis. Junkers ieguvis 422 deputātu balsis.

 

Valdis Dombrovskis jau kopš Junkera izvirzīšanas augstajam amatam ir atbalstījis viņa kandidatūru: „Apsveicu Junkera kungu ar pozitīvo balsojuma rezultātu. Pirmo reizi Eiropas Komisijas prezidenta amata izvēlē tiek ņemti vērā Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti. Tas ir solis uz priekšu, lai padarītu Eiropas Savienības institūciju darbu demokrātiskāku un caurspīdīgāku. Junkera izvirzīšana šajā augstajā amatā ir liels Eiropas Tautas partijas grupas panākums. Tomēr būtiskākais ir tas, ka Junkeram ir skaidrs redzējums par nepieciešamajām reformām Eiropas Savienībā. Uzskatu, ka izvirzītās prioritātes ES konkurētspējas stiprināšanai, izaugsmei un jaunu darbavietu radīšanai ļaus risināt Eiropai būtiskākos jautājumus.”

 

Pašreizējā EK sastāva pilnvaras beidzas šā gada 31.oktobrī. Līdz tam Junkeram ir jāsadala Eiropas komisāru atbildības jomas starp dalībvalstu izvirzītajiem kandidātiem un jāgūst EP atbalsts piedāvātajam EK sastāvam
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis