61771

Dombrovskis: Ekonomika un drošības jautājumi kļūst arvien saistītāki
09.11.2015


Viņš uzsvēra, ka Eiropas Savienības (ES) ekonomiskās aktivitātes nevar būt izolētas no ekonomiskajiem procesiem tās kaimiņos. "Migrācijas krīze atgādina, ka problēmas mūsu kaimiņos ir arī mūsu problēmas," teica Dombrovskis. Viņš atgādināja, ka ir jāsastopas ar nopietniem izaicinājumiem dienvidu kaimiņos - konflikts Sīrijā, bēgļu krīze, nestabilitāte austrumos, konflikts Ukrainā, kā arī Krievijas agresija un iesaldētais konflikts Gruzijā.
ES būtu jāatbalsta kaimiņi, kuri ir parādījuši vēlmi sadarboties un stabilizēt savu situāciju. Turklāt ir jāatceras, ka drošība un labklājība ES kaimiņos attiecas ne tikai uz šīm konkrētajām valstīm, bet arī uz ES".
Viņš pieminēja arī Eiropas ekonomikas atgūšanos no krīzes un apstiprinātās prioritātes atlabšanas veicināšanai. Lai gan prognozes atlabšanai ir pozitīvas, Dombrovskis atgādināja, ka ES joprojām sastopas ar būtiskiem izaicinājumiem, tāpēc nedrīkst atslābt un ir jāatceras par atbildīgu fiskālo politiku.
Viņš arī uzsvēra, ka ir nepieciešams panākt, ka ES valda kompromisu gars. "Ir jāpanāk ES vienotība, jo tad mēs varam veiksmīgāk tikt galā ar izaicinājumiem," uzsvēra Dombrovskis. 
Arī Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pauda, ka ES ir svarīgi palikt vienotai un viņa pati neatbalsta federālas Eiropas modeli. Viņasprāt, vienota Eiropa ir svarīga ne tikai pašai savienībai, bet arī tās kaimiņiem, piemēram, Ukrainai. "Kas zina, kāda vēl krīze vai problēmas mums būs nākotnē. Tāpēc vienota Eiropa mums ir ļoti svarīga," noteica Straujuma.
ASV ir nepieciešams, lai ES ir efektīva partnere, teica ASV vēstnieks ES Antonijs Gardners. Tāpēc ASV vēlas, lai ES pārvar šo grūto periodu, kur tā saskaras ar bēgļu krīzi, Grieķijas problēmām, problēmām ar eiro un bankām. "ASV vēlas, lai ES kļūtu spēcīgāka un tiktu galā ar globāliem jautājumiem," noteica Gardners.
Arī Ukraina sagaida, ka ES runās vienotā balsī, izteicās Ukrainas premjers Arsēnijs Jaceņuks.

 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis