Dombrovskis: Šogad un nākamgad Latvijā jūtami palielināsies budžeta deficīts
11.05.2017


Viņš uzsvēra, ka atbilstoši EK pavasara prognozei, līdz ar investīciju kāpumu un iedzīvotāju pirktspējas pieaugumu, Latvijas ekonomikas izaugsme atkal paātrināsies, sasniedzot 3,2% šogad un 3,5% nākošajā gadā, tomēr budžeta deficīta palielināšanās būs jūtama, informē LETA.

"Budžeta deficīta pieaugums pamatā ir saistīts ar plānoto nodokļu reformu, kur vismaz pagaidām nav iezīmēti kompensējošie pasākumi negatīvās fiskālās ietekmes novēršanai. Salīdzinot ar pārējām Baltijas valstīm, tiek prognozēts, ka šogad un nākošgad Latvijā būs straujākais ekonomiskās izaugsmes temps, bet vienlaikus arī lielākais budžeta deficīts," teica EK amatpersona. EK priekšsēdētāja vietnieks arī norādīja, ka pērn Latvijas ekonomikas izaugsmi piebremzēja investīciju kritums, kas pamatā bija saistīts ar pāreju uz jauno Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu un, attiecīgi, lēnāku ES fondu apguvi. Tikmēr pieprasījums pēc darbaspēka turpinās pieaugt, veicinot iedzīvotāju ekonomiskās aktivitātes pieaugumu un bezdarba mazināšanos, sacīja Dombrovskis, piebilstot, ka pieprasījums pēc darbaspēka un plānotais ievērojamais minimālās algas paaugstinājums noteiks arī turpmāku samērā strauju algu pieaugumu, kas būs virs 6% gadā.Tāpat viņš norādīja, ka pēc zemas inflācijas perioda iepriekšējo četru gadu laikā, šogad un nākošgad patēriņa cenu kāpums Latvijā būs straujāks, no 2,0% līdz 2,2% robežās, kas saistīts ar pieaugošām enerģijas cenām pasaulē un augošu iekšzemes pieprasījumu Latvijā.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis