47993

Dombrovskis: Ukrainai nekavējoties jārisina gāzes piegāžu nodrošināšana un budžeta deficīta mazināšana
13.09.2014


Ir vairākas problēmas, kas būtu jārisina Ukrainai ekonomikas jomā, taču neatliekamas lietas ir gāzes piegāžu nodrošināšana un budžeta deficīta mazināšana, pēc dalības Jaltas konferencē Ukrainā sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis (V/ETP), kurš ir nominēts Eiropas Komisijas viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos.

 

Šogad Jaltas konference notiek Kijevā, un tajā ļoti daudz vērības tiek piešķirts drošības jautājumiem kontekstā ar Krievijas agresiju Ukrainā, pastāstīja Dombrovskis. Tāpat tiek diskutēts arī par Ukrainas ekonomikas problēmām.

 

Dombrovskis šajā konferencē piedalījās paneļdiskusijā "Ukrainas ekonomika un institūcijas - tūlītējas reformas vai sabrukums", kurā pārrunāti jautājumi par to, kā stiprināt ekonomikas konkurētspēju, kādā veidā risināt budžeta problēmas, jo Ukrainai nepieciešams veikt fiskālo konsolidāciju un budžeta deficīts šogad varētu pārsniegt 10% no iekšzemes kopprodukta. Dombrovskis arī norāda, ka būtiski jautājumi ir arī struktūrās problēmas gan Ukrainas ekonomikā, gan pārvaldībā, kā arī jāvērš uzmanība korupcijas apkarošanai.

 

Politiķis pauž viedokli, ka vairākas problēmas, kas būtu jārisina, tomēr neatliekami jautājumi saistīti tieši ar budžeta deficīta mazināšanu un gāzes piegāžu nodrošināšanu. Pašreizējās Ukrainas gāzes rezerves nav pietiekamas, lai varētu pārziemot. Tāpēc būtu jādomā arī par iespējamu vienreizēju risinājumu šajā jautājumā, norādīja EP deputāts, piebilstot, ka šīs jautājums skar ne tikai pašu Ukrainu, bet arī Centrāleiropu.

 

Iespējamais risinājums, par ko vēl nav panākta vienošanās, varētu būt apmaksātas gāzes piegādes konkrētajā apjomā, nerisinot vēsturiskas problēmas, kas ir starp Ukrainu un Krieviju, pieļauj Dombrovskis.

 

Šogad Jaltas konferencē tiek diskutēts par veidiem, kā risināt Ukrainas drošības un ekonomikas problēmas. Konferences laikā tiks uzklausīti ekspertu viedokļi no visas pasaules, kopīgi meklējot risinājumus Ukrainas problēmām un diskutējot par iespējamo atbalsta sniegšanu Ukrainai.

 

Vizītes laikā Kijevā Dombrovskis tiksies arī ar Ukrainas studentiem, lai runātu par starptautisko politiku.


Avots: LETA 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis