EIF un Altum paraksta līgumu Latvijas inovatīvu uzņēmumu atbalstam
14.10.2016


Līgums parakstīts Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (ESIF) un ES Investīciju plāna ietvaros. Paredzams, ka pateicoties ES atbalstam inovatīviem Latvijas uzņēmumiem, tiks izveidots aizdevumu un līzinga darījumu garantiju portfelis līdz pat 30 miljonu eiro apmērā.


Jaunais līgums ļaus ALT Altum UM nākamo divu gadu laikā sniegt MVU un lielajiem uzņēmumiem garantijas ar samazinātām likmēm.

Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos: «Atzinīgi vērtēju faktu, ka parakstīts līgums starp Eiropas Stratēģisko investīciju fondu un Latvijas nacionālo attīstības institūciju Altum. Tas ir solis uz priekšu, lai finansējums Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu inovatīviem projektiem kļūtu arvien pieejamāks. Vienlaikus tā ir arī zīme, ka uzlabojas ESIF atbalstīto projektu ģeogrāfiskais pārklājums. Es ceru, ka šī tendence turpināsies arī lielāku stratēģisko investīciju projektu jomā. Mums jārūpējas, lai no aktīvās ieguldījumu darbības, ko Eiropas Komisija nesen ierosināja izvērst, ieguvēji būtu visi saimnieciskās darbības veicēji, kā lieli, tā mazi, un visas valstis, neatkarīgi no to izmēra.» 

EIF izpilddirektors Pjērs Luidži Džiliberts: «Altum jau šobrīd ir pamatīga pieredze, sniedzot specializētus pakalpojumus MVU un lielajiem uzņēmumiem Latvijā. Tāpēc esmu pārliecināts, ka starp EIF un Altum parakstītais līgums ļaus lielākam skaitam Latvijas inovatīvo uzņēmumu saņemt finansējuma risinājumus ar labvēlīgiem nosacījumiem. Es esmu gandarīts, ka ESIF ar šo jauno InnovFin pasākumu turpina izvērst savu darbību Latvijā.» 

Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš: «Esam patiesi priecīgi noslēgt līgumu ar Eiropas Investīciju fondu par finansējumu garantiju finanšu instrumentam InnovFin programmas ietvaros. Šis ir pirmais Altum projekts, kas tiks finansēts no  Eiropas Stratēģisko investīciju fonda  jeb tā dēvētā Junkera plāna finansējuma, un Altum aktīvi strādā, lai jau tuvākajā laikā varētu noslēgt arī nākamo. Pateicoties InnovFin programmas finansējumam Altum varēs Latvijas uzņēmumiem izsniegt vairāk kredītu garantiju un uz labākiem nosacījumiem, kopumā palielinot altum piedāvāto finanšu instrumentu klāstu un apjomu. Prognozējam, ka tuvāko divu gadu laikā ar šādām garantijām varēsim atbalstīt vismaz 100 uzņēmumus.»
 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis