49423

Eiropas Komisijas Viceprezidents Valdis Dombrovskis piedalīsies G20 līderu Samitā Brisbenā
13.11.2014


Eiropas Komisijas Viceprezidents Valdis Dombrovskis pārstāvēs  Eiropas Savienību G20 līderu samitā, kas norisināsies 15. un 16. novembrī Brisbenā, Austrālijā. Sanāksmes laikā Eiropas Savienības (ES) pārstāvji rosinās apstiprināt Brisbenas Rīcības plānu izaugsmei un nodarbinātībai, lai koordinētu ES un G20 valstu darbu pasākumos, kas vērsti uz globālās ekonomiskās situācijas uzlabošanu un jaunu darbavietu radīšanu. 


Valdis Dombrovskis uzsver: “Dalība G20 līderu samitā ir mana pirmā lielā starptautiskā misija jaunās Eiropas Komisijas sastāvā. Kopā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru un Eiropadomes prezidentu Hermanu van Rompeju aizstāvēsim Eiropas Savienības nostājas finanšu pārvaldības, attīstības, enerģētikas un citās jomās. Aicināsim arī starptautiski risināt problēmas, kas saistās ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas, izmantojot ofšorus jeb zemu nodokļu jurisdikcijas.”         


ES nostādnes izklāstītas 2014.gada 21.oktobra ES dalībvalstu vadītāju vēstulē. 


G20 dalībnieki ir Argentīna, ASV, Austrālija, Brazīlija, Dienvidāfrika, Francija, Itālija, Indonēzija, Japāna, Meksika, Kanāda, Ķīna, Korejas Republika, Krievija, Lielbritānija, Saūda Arābija, Turcija, Vācija, kā arī ES. G20 līderu tikšanās tradīcija aizsākās 2008.gadā. Kopā G20 dalībvalstis pārstāv 90% no pasaules IKP, 80% no starptautiskās tirdzniecības un divas trešdaļas no pasaules iedzīvotājiem.    


 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis