76735

EK iepazīstina ar plāniem ES pārbūvei
01.03.2017Bijušais Luksemburgas premjers izklāstījis piecus "ceļus uz vienotību" - ES līderiem tie būtu jāapsver 25.martā Romā gaidāmajā īpašajā samitā, kas tiek rīkots par godu bloka dibināšanas līguma 60.gadadienai. Ierosinājumu vidū ir ideja reducēt ES līdz līmenim, kad tā būtu tikai vienotais tirgus, un radīt "vairāku ātrumu" Eiropu, kurā līdzīgi domājošas valstis var īstenot savus plānus, pat ja citi tiem nepiekrīt. "Romai jākļūst par sākumu jaunai nodaļai," Junkers uzsver dokumentā "Baltā grāmata par Eiropas nākotni", kurā kopā ar pielikumiem ir 32 lappuses. "27 valstu vienotajai Eiropai ir jāveido pašai savs liktenis un jāizstrādā vīzija savai nākotnei," sacīja Junkers, ar savu plānu Briselē iepazīstinot Eiropas Parlamentu (EP). Junkers pauda cerību, ka ES līderi izteiks secinājumus par viņa priekšlikumiem līdz gada beigām un līdz 2019.gada jūnijā gaidāmajām EP vēlēšanām izlems par tālākās rīcības kursu.

EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis norāda, ka tā dēvētajā "Baltajā grāmatā" izvērtēta pašreizējā situācija Eiropā un iezīmēti tālākās attīstības scenāriji. "Dokumenta mērķis ir veidot spēcīgu, stabilu un vienotu Eiropu, kas sniedz labumu visiem tās iedzīvotājiem, parādot piecus iespējamos nākotnes scenārijus 27 dalībvalstu ES," apgalvo Dombrovskis. EK priekšsēdētāja vietnieks skaidro, ka šis dokuments ir EK ieguldījums gaidāmajai Romas līguma 60.gadadienai un ietver politiskus priekšlikumus dalībvalstu diskusijām par to, kādu nākotnes attīstības virzienu Eiropai izvēlēties. "EK turpinās darbu, lai detalizēti iezīmētu svarīgākos izaicinājumus un iespējamos risinājumus dažādās jomās, tai skaitā attiecībā uz Ekonomikas un monetārās savienības tālāko attīstību," norāda Dombrovskis.
 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis