104991

JAUNĀ VIENOTĪBA saraksta līderi Eiropas Parlamenta vēlēšanām – Dombrovskis, Kalniete, Ašeradens
01.02.2019


Lēmumu par vēlēšanu saraksta līderiem šodien vienbalsīgi pieņēma partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valde, kuras priekšsēdētājs, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norādīja: “Esmu gandarīts, ka šodien Rīgā viesojas mans ilggadējs kolēģis Manfrēds Vēbers – Eiropā lielākās politiskās alianses, Eiropas Tautas partijas grupas, vadītājs Eiropas Parlamentā un mūsu kandidāts Eiropas Komisijas prezidenta amatam. JAUNĀ VIENOTĪBA ir daļa no šīs politiskās saimes, kas apliecina, ka mums ir spēcīgi sabiedrotie. Mūsu partiju apvienības saraksta līderi ir spēcīgas personības, ietekmīgi, pieredzējuši un cienīti politiķi Eiropas un pasaules mērogā.”
 
Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis: “Lai nodrošinātu spēcīgu Latvijas pārstāvniecību ES, būšu JAUNĀS VIENOTĪBAS saraksta līderis Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Strādājot Eiropas vadošā politiskā spēka Eiropas Tautas partijas (ETP) sastāvā, mēs varam efektīvi aizstāvēt Latvijas intereses. Vēlētāju uzticība ir demokrātisks mandāts tālākam darbam ES institūcijās. ETP kandidāta EK priekšsēdētāja amatam Manfrēda Vēbera vizīte Rīgā ir laba iespēja pārrunāt ar JAUNĀS VIENOTĪBAS komandu Latvijai svarīgus jautājumus nākamā EP sasaukuma un nākamās Eiropas Komisijas darba kontekstā. Nākamajā EP sasaukumā Eiropā risināmi jautājumi, kas ir ļoti svarīgi arī Latvijai. Starp tiem jāmin ES daudzgadu budžets 2021-2027 gadiem, ES kopējās ārpolitikas un drošības politikas stiprināšana un cīņa ar viltus ziņu ietekmi uz demokrātiju. Saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no ES ir sagaidāms mazāks finansējuma apjoms ES budžetā, līdz ar to jāvelta nopietns darbs Latvijas interešu aizstāvēšanai finansējuma sadalē nākošajā periodā, īpaši uzsverot ES fondu pieejamību un lauksaimniecības tiešmaksājumu izlīdzināšanu.”

 
Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente Sandra Kalniete: “Es piekritu kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, lai gan tas nebija viegls lēmums. JAUNĀ VIENOTĪBA ir pienākuma partija – savulaik Valdis Dombrovskis ekonomiskās krīzes laikā uzņēmās vadīt valdību un nupat Krišjānis Kariņš izveidoja valdību politiskās krīzes brīdī. Līdz ar Kariņa kunga jaunajiem pienākumiem un noliekot deputāta mandātu, Latvija nedrīkst zaudēt savu ietekmi Eiropas Parlamentā jautājumos, kas saistīti ar Eiropas Savienības atbalstu Ukrainai, ar Eiropas Savienības noturību pret Krievijas radītajiem hibrīddraudiem. Tāpēc es sekoju šim pienākumam un, ja man būs dots vēlētāju mandāts, es strādāšu Eiropas Parlamentā un pārstāvēšu Latvijas intereses tikpat intensīvi, kā esmu to darījusi līdz šim.”
 
Saeimas deputāts, partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens: “JAUNĀ VIENOTĪBA ir politiķi ar pieredzi un zināšanām, kā pārstāvēt Latviju starptautiskā mērogā un strādāt Latvijas tautas vārdā Latvijas izaugsmei. Eiropas Tautas partijas grupa iestājas par vienotu Eiropu, kurā valstis netiek vērtētas pēc to lieluma, bet ir līdzvērtīgi partneri un sadarbojas kopīgam mērķim. JAUNĀ VIENOTĪBA ir gan pilnvērtīgs, gan ļoti ietekmīgs šī procesa dalībnieks, ko apliecina mūsu kandidātu saraksts Eiropas Parlamenta vēlēšanām.”
 
JAUNĀ VIENOTĪBA saraksta līderu prezentācijā piedalījās Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas priekšsēdētājs Eiropas Parlamentā (EP) Manfrēds Vēbers, kurš, tiekoties ar partiju apvienības valdi un vēlāk Latvijas medijiem uzsvēra: “Man ir patiess prieks viesoties Latvijā un tikties ar kolēģiem no JAUNĀS VIENOTĪBAS, īpaši ar manu ilggadēju kolēģi, draugu Krišjāni Kariņu, kuram šobrīd uzticēta liela atbildība par valsti. Būdams patiesi eiropeisks politiķis, kopā ar kolēģiem Eiropas Tautas partijas grupā viņš gādās par Latvijas izaugsmi, lems par stipru Latviju spēcīgā Eiropā. Tas Latvijai un Latvijas tautai ir liels ieguvums. Latvija pēdējos mēnešos pēc vēlēšanām ir piedzīvojusi tās sekas, ko rada populistu partijas – tās rada nestabilitāti. Populisms, egoisms un nacionālisms cenšas atgriezties Eiropas politikā. Vienīgā atbilde tam ir pieredze un spēcīga politiskā sadarbība, ko ar savu darbu ir pierādījuši JAUNĀS VIENOTĪBAS politiķi. Esmu ļoti gandarīts, ka JAUNĀS VIENOTĪBAS saraksta līderis Eiropas Parlamenta vēlēšanām būs Valdis Dombrovskis – viņš jau šobrīd ir viens no Eiropas līderiem un es uzskatu, ka viņam darbs Eiropas komisāra amatā būtu jāturpina arī pēc vēlēšanām. Ar Sandru Kalnieti esam šos gadus strādājuši plecu pie pleca ETP grupas vadībā, viņa ir ietekmīga politiķe Eiropas Parlamentā un ar savu darbu apliecina, ka mazas valsts pārstāvji spēj virzīt nozīmīgus procesus Eiropas Savienības nākotnei. Savukārt Arvils Ašeradens ar pieredzi nacionālā līmenī būtu jauns pienesums darbam Eiropas Parlamentā. JAUNĀ VIENOTĪBA šodien ir prezentējusi ļoti spēcīgu komandu Eiropas Parlamenta vēlēšanām.”
 
JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido 6 partijas – VIENOTĪBA, Kuldīgas novadam, Tukuma pilsētai un novadam, Valmierai un Vidzemei, Jēkabpils reģionālā partija un Latgales partija. Partiju grupa ir daļa no Eiropas Tautas partiju saimes, kas ir lielākā un ietekmīgākā frakcija Eiropas Parlamentā.
 
Eiropas Parlamenta deputātu pilnvaru termiņš ir pieci gadi un šogad vēlēšanas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs notiks no 23. līdz 26. maijam. Katrā ES dalībvalstī vēlēšanu norise notiek atbilstoši nacionālajai likumdošanai, Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanas tiek rīkotas reizi piecos gados maija ceturtajā sestdienā – t.i. š. g. 25. maijā.


 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis