66821

Latvija paraksta līgumu par pievienošanos OECD
02.06.2016


 
Līguma parakstīšanas ceremonijā piedalījās arī Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis, kurš OECD ministru sanāksmē pārstāv Eiropas Komisiju un kura valdības laikā 2013.gadā tika sāktas sarunas par Latvijas pievienošanos organizācijai. Svinīgajā ceremonijā V.Dombrovskis norādīja, ka līdz ar pievienošanos OECD darbs nebeigsies un priekšā vēl ir daudz darāmā. Viņš pateicās par atbalstu Latvijas dalībai organizācijā.


V.Dombrovska apsveikums svinīgajā ceremonijā:

Godātais Ministru prezidenta kungs!
Godātie kolēģi!
Lūk, Latvijas trīs gadus ilgušais ceļojums ir noslēdzies ar Latvijas pievienošanos šim augstas raudzes klubam. Apsveicu! Sākot ar šo brīdi, Latvija var strādāt saskaņā ar OECD augstajiem standartiem, izmantot pievienoto vērtību, ko OECD sniedz valsts tēlam, un efektīvi izmantot šīs organizācijas ekspertu zināšanas. Būtībā šīs nav vis ceļojuma beigas, bet gan darba sākums OECD dalībvalsts statusā.
Es gribētu pateikties visiem kolēģiem, kuri bija iesaistīti iestāšanās procesā. Pirmkārt, noteikti Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkeviča kungam, kura diemžēl šodien šeit nav, taču viņš no sākuma līdz  beigām ir strādājis, lai sasniegtu šo rezultātu, tāpat kā visa Ārlietu ministrijas komanda. Gribu pateikties Latvijas Ministru prezidentiem Laimdotai Straujumas kundzei un Mārim Kučinska kungam, kuri turpināja iet uz nosprausto mērķi un padarīja iestāšanos OECD par prioritāti gan savām valdībām, gan visiem citiem, kas strādājuši, lai tas varētu notikt.
Īpaša pateicība pienākas ģenerālsekretāram Anhelam Gurijam. Godājamais ģenerālsekretār, dārgais Anhel, liels jums paldies! Jūsu atbalstam un padomam bija ārkārtīgi liela nozīme visā iestāšanās procesā.
Protams, jāpateicas arī OECD dalībvalstīm par palīdzību iestāšanās procesā un par pozitīvo atzinumu, ar ko tas ir noslēdzies.
Pateicos jums visiem, sveicu Latviju ar iestāšanos un novēlu vislabākās sekmes, turpmāk darbojoties OECD!
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis