Latvija pievienojas eirozonai
02.01.2014


1_600

Foto: Latvijas Banka

Ar 1. janvāri Latvija ir kļuvusi par pilntiesīgu 18. eirozonas dalībvalsti, pievienojoties vairāk kā 300 miljonu lielajam Eiropas vienotās valūtas lietotāju pulkam. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis gadu mijā piedalās pirmās eiro banknotes svinīgajā izņemšanas pasākumā.

Kopā ar V.Dombrovski pirmo eiro banknoti izņēma arī Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips, Latvijas finanšu ministrs Andris Vilks un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Pasākumā Latvijas premjers uzsvēra, ka 2014.gads Latvijai ir vēsturisks gads, jo, pievienojoties eirozonai, mūsu valsts ir piepildījusi vienu no mērķiem, kas tika izvirzīts līdz ar pirmajiem soļiem integrācijas Eiropā virzienā. "Eiro ir iespēja veicināt Latvijas uzplaukumu, taču to jāprot izmantot. Dalība eirozonā neatbrīvo no atbildības īstenot saprātīgu politiku," uzrunājot klātesošos sacīja V.Dombrovskis.

2_600

3_600

4_600

5_600
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis