104984

Latvijas interešu pārstāvniecībai Eiropā nepieciešama ietekme uz lēmumu pieņemšanu
23.02.2019JAUNĀS VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: “Mēs šodien esam ļoti laba pārstāvēti Eiropā. Šajās vēlēšanās mums šī pārstāvniecība ir vēl vairāk jānostiprina. Labāka saraksta par JAUNĀS VIENOTĪBAS sarakstu nebūs – Valda Dombrovska vadībā ir izveidota spēcīga komanda ar kompetentiem cilvēkiem, kas varēs cīnīties par Latvijas interesēm no pirmās dienas.”
JAUNĀS VIENOTĪBAS saraksta līderis Eiropas Parlamenta vēlēšanās, Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis uzsver: “Latvijai no 705 deputātu vietām nākamajā Eiropas Parlamentā pienākas tikai 8 vietas. Ir ļoti svarīgi, lai šīs 8 vietas ieņem zinoši un pieredzējuši cilvēki, kas spēj un zina kā aizstāvēt Latvijas intereses Briselē, Strasbūrā, Berlīnē un Parīzē. Tieši tādēļ, ka Eiropas Tautas partija ir vadošais politiskais spēks Eiropā, JAUNAJAI VIENOTĪBAI ir dota iespēja efektīvi risināt Latvijai svarīgus jautājumus kā Eiropas Parlamentā, tā Eiropas Komisijā. Tas dod mums iespēju arī saņemt atbalstu no tām valstīm, kuru deputāti un valdības partijas pieder Eiropas Tautas partijas politiskajai  grupai.”


Partijas VIENOTĪBA dome šodien apstiprināja apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Saraksta līderis ir Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis, kurš startēs ar pirmo numuru un kurš ir arī partiju apvienības kandidāts Eiropas komisāra amatam nākamajā Eiropas Parlamenta pilnvaru termiņā.
JAUNĀS VIENOTĪBAS saraksta pirmajā pieciniekā ir Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens, bijušais izglītības ministrs, Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis un Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.
JAUNĀS VIENOTĪBAS komandā Eiropas Parlamenta vēlēšanām gandrīz visi kandidāti ir ar parlamentārā darba pieredzi Latvijas Saeimā vai Eiropas Parlamentā, puse kandidātu ir ar valdības darba pieredzi. Eiropas Parlamenta vēlēšanās startēs bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Eiropas Parlamenta deputāts Aleksejs Loskutovs, Saeimas deputāti Ojārs Ēriks Kalniņš, Andrejs Judins un Atis Lejiņš.
Uz Eiropas Parlamentu kandidēs bijušais kultūras ministrs un Saeimas deputāts, pašlaik finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, Rīgas domes deputāts Uģis Rotbergs, juriste, jaunatnes politikas eksperte Rebeka Kiršteina, sabiedriski aktīvs IT eksperts Dmitrijs Golubevs, labklājības nozares eksperts Kārlis Eņģelis.
JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido 6 partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju grupa ir daļa no Eiropas Tautas partiju saimes, kas ir lielākā un ietekmīgākā frakcija Eiropas Parlamentā.
Eiropas Parlamenta deputātu pilnvaru termiņš ir pieci gadi un šogad vēlēšanas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs notiks no 23. līdz 26. maijam. Katrā ES dalībvalstī vēlēšanu norise notiek atbilstoši nacionālajai likumdošanai, Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanas tiek rīkotas reizi piecos gados maija ceturtajā sestdienā – t.i. š. g. 25. maijā.

Uzziņai – JAUNĀS VIENOTĪBAS saraksts Eiropas Parlamenta vēlēšanām:
1. Valdis Dombrovskis
2. Sandra Kalniete
3. Arvils Ašeradens
4. Kārlis Šadurskis
5. Inese Vaidere
6. Ģirts Valdis Kristovskis
7. Zanda Kalniņa-Lukaševica
8. Aleksejs Loskutovs
9. Ojārs Ēriks Kalniņš
10. Andrejs Judins
11. Ints Dālderis
12. Rebeka Kiršteina
13. Atis Lejiņš
14. Dmitrijs Golubevs
15. Kārlis Eņģelis
16. Uģis Rotbergs 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis