107075

Par tikšanos ar ievēlēto Valsts prezidentu Egilu Levitu
06.06.2019


V.Dombrovskis personīgi apsveica E.Levitu ar iegūto Saeimas uzticību Valsts prezidenta amatam un novēlēja panākumus, pildot jaunos pienākumus. Abas amatpersonas pārrunāja Eiropas un Latvijas aktualitātes, tai skaitā sadarbību starp Valsts prezidentu un Eiropas Komisiju.
No savas puses EK priekšsēdētāja vietnieks informēja par paveikto šī Eiropas Komisijas (EK) mandāta laikā, īpašu uzmanību veltot Eiropas ekonomiskās un monetārās savienības padziļināšanai jeb eiro zonas plānotajām reformām, kā arī aktualitātēm Eiropas Savienībā (ES) saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos, kas ietekmē arī nākamo ES daudzgadu budžetu. Tāpat abas amatpersonas apmainījās viedokļiem par Eiropas nākotni un Latvijas iespējām šos procesus ietekmēt.
"Mums bija iespēja šodien pārrunāt sadarbību starp Valsts prezidentu un Eiropas Komisiju, kā arī no savas puses informēju ievēlēto Valsts prezidentu par aktualitātēm nākošajā Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas mandāta laikā, kā arī pārrunājām jautājumus, kuri ir būtiskākie no Latvijas viedokļa – nākošā Eiropas Savienības budžeta veidošanu, tai skaitā kohēzijas finansējumu, atbalstu Latvijas lauksaimniekiem, kā arī finansējuma piesaisti inovācijām un zinātnei".
Tikšanās noslēgumā E.Levits augstu novērtēja V.Dombrovska profesionālismu: "Viņš ir ļoti kvalificēts Latvijas kandidāts komisāra amatam ar pieredzi, kurš ir vadījis vairākas valdības. Var būt dažādas diskusijas un nākamā komisāra izvirzīšana ir valdības pārziņā, taču, kas attiecas uz autoritāti Eiropas Savienībā, mēs varam būt lepni, ka mūsu līdzšinējam komisāram šāda autoritāte tiešām ir".

 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis