Somijas premjers: Latvija paveikusi brīnumu, mērķtiecīgi pārvarot krīzi
18.01.2014


fin

Foto: Valsts kanceleja

16.janvārī, tiekoties ar Latvijas Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, Somijas valdības vadītājs Jirki Katainens (Jyrki Katainen) uzsvēra, ka Latvija ir paveikusi brīnumu, savā valstī mērķtiecīgi atjaunojot stabilitāti, izaugsmi un optimismu. Latviju kā piemēru ekonomiskās krīzes pārvarēšanai piemin visā Eiropā, norādīja Somijas premjers.

Somijas premjers arī apsveica Latviju, kļūstot par eirozonas 18. dalībvalsti un norādīja, ka šis solis palīdzēs padziļināt arī ekonomisko sadarbību starp Latviju un Somiju.

Tikšanās laikā abu valstu valdību vadītāji pārrunāja kopīgās intereses ES ietvaros. V.Dombrovskis un J.Katainens bija vienisprātis, ka nepieciešams izlēmīgi virzīties uz priekšu ar banku savienības izveidi. V.Dombrovskis uzsvēra, ka šajā kontekstā Latvijai ir svarīgi panākt skaidru regulējumu attiecībā uz to ārpus eirozonas esošo banku struktūrvienību uzraudzību, kuras darbojas eirozonā – ņemot vērā, ka Latvijas banku sektorā dominē Zviedrijas bankas.

Tāpat abas amatpersonas bija vienisprātis, ka ES līmenī jākoncentrējas uz iniciatīvām, kas uzlabo konkurētspēju un veicina ekonomiskās aktivitātes. V.Dombrovskis uzsvēra, ka tā būs viena no Latvijas būtiskākajām prioritātēm 2015. gadā, kad Latvija būs prezidējošā valsts ES Padomē. Tāpat savas prezidentūras laikā Latvija plāno virzīt uz priekšu ES digitālā vienotā tirgus, Baltijas jūras stratēģijas un Austrumu Partnerības iniciatīvas īstenošanu.

Abu valstu valdību vadītāji pārrunāja arī reģionālās sadarbības jautājumus. Somijas premjers norādīja, ka sarunās ar Igauniju par reģionālā sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību vienošanās pagaidām nav panākta un abas puses sagaida Eiropas Komisijas viedokli par turpmāko virzību šajā jautājumā.

Šīsdienas vizītes laikā V.Dombrovskis tikās arī ar Somijas parlamenta Eiropas lietu komitejas priekšsēdētāju Miapetru Kumpulu-Natri (Miapetra Kumpulu-Natri), apmeklēja ikgadējo tūrisma izstādi Matka 2014, kurā Latvija šogad piedalās partnervalsts statusā, tikās ar latviešu kopienas pārstāvjiem Somijā un Somijas-Latvijas uzņēmēju asociāciju. Premjers devies uz Helsinkiem pēc Somijas valdības vadītāja ielūguma un šī ir V.Dombrovska pēdējā ārvalstu vizīte Ministru prezidenta amatā.

fin1
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis