45632

Valdība atbalsta Valda Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam
03.06.2014


Ministru kabinets šodien lēmis par bijušā premjerministra Valda Dombrovska virzīšanu Eiropas Komisijas (EK) komisāra amatā. Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma par Latvijas pārstāvi EK nominējusi V.Dombrovski, cerot, ka viņš iegūs komisāra amatu finanšu un ekonomikas blokā un uzsverot, ka Latvijai ir cienījams kandidāts ar labu reputāciju. Valdošās koalīcijas partneriem nav iebildumu pret V.Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam.


Atzinību V.Dombrovskim izteicis arī finanšu ministrs Andris Vilks, atgādinot, ka V.Dombrovskis uzņēmās valdības vadīšanu krīzes laikā, kad neviens cits to nevēlējās darīt, un šo gadu laikā panāca, ka Latvijā atkal ir ekonomiskā izaugsme. "Tas ir novērtējams pienesums, ko viņš sniedzis Latvijai, un par viņa reputāciju Eiropā nav nekādu šaubu," teica A.Vilks, novēlot V.Dombrovskim saņemt pēc iespējas "smagāku" eirokomisāra portfeli.


Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs novēlējis V.Dombrovskim saņemt svarīgu portfeli. Viņš stāstīja, ka pagājušajā nedēļā, savus citu Eiropas Savienības dalībvalstu kolēģus informējot par Latvijas kandidatūru, saņēmis tikai atzinīgus vārdus par V.Dombrovski.


Valdības sēdē V.Dombrovskis pateicās Straujumai un ministriem par izrādīto uzticību un uzsvēra, ka aktuālākie jautājumi turpmākajiem gadiem Eiropas Savienībā būs gan visas savienības, gan dalībvalstu konkurētspējas celšana un bezdarba līmeņa mazināšana.


Pašreizējo EK locekļu pilnvaras beidzas šā gada 31.oktobrī un Latvijai ir jāvirza savs kandidāts šim amatam. Izraugoties EK locekļus, ir jāņem vērā pretendentu vispārējā kompetence un uzticība Eiropas idejai. Tāpat ir jāizvirza tādi cilvēki, kuru neatkarība nav apšaubāma.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis