61645

Valdis Dombrovskis: nav indikāciju, ka Eirozonā gaidāma jauna ekonomiskā krīze
03.11.2015


Atbildot uz klātesošo jautājumu, vai Eirozonas nākotnē ir paredzami jauni ekonomiskie satricinājumi, V.Dombrovskis uzsvēra, ka „indikācijas, ka sagaidāma ekonomiskā krīze, nav. Ātrāku ekonomisko izaugsmi kavē investīciju trūkums. Lai nākotnē izvairītos no ekonomiskajiem
satricinājumiem, savlaicīgi jāidentificē problēmas valsts budžetā, kā arī jāpievērš lielāka uzmanība makroekonomiskās nesabalansētības rādītājiem”.


Tāpat vieslekcijas laikā V.Dombrovskis uzsvēra, ka Latvijas ekonomikas izaugsmes temps tuvākajos divos gados – šogad un nākamgad – būs straujāks nekā vidēji Eiropas Savienības (ES) ekonomikas izaugsmes ātrums. Dombrovskis norādīja,
ka "gan šogad, gan nākamgad var prognozēt, ka Latvijas ekonomikas izausmes tempi būs virs vidējiem ES un vidējiem eiro zonas tempiem".
EK iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad varētu palielināties par 1,8%, savukārt nākamgad tas varētu būt 2,1% palielinājums. Salīdzinājumam Latvijas ekonomika 2015. gadā varētu augt par līdz pat 2,4%. Nākamgad Latvijas IKP varētu augt par 3%, sacīja Dombrovskis.
Ceturtdien, 5. novembrī, EK publiskos jaunākās ekonomikas izaugsmes prognozes. Vienlaikus EK amatpersona norādīja, ka būtiskas izmaiņas jaunajās prognozēs salīdzinājumā ar iepriekšējām nav gaidāmas.


 
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis