107074

Valdis Dombrovskis turpinās darbu Eiropas Komisijā arī pārejas posmā
20.06.2019


 
Trešdien, 20.jūnijā, pēc sarunas ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos, atbildīgs arī par finanšu tirgu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un Kapitāla tirgus savienību, pieņēma lēmumu turpināt darbu Eiropas Komisijā arī pārejas posmā, atsakoties no Eiropas Parlamenta mandāta. Kā zināms, Latvijas valdība nolēmusi viņu virzīt komisāra amatam arī nākošajā komisijā, kas varētu darbu uzsākt rudenī.
“Esmu šonedēļ pārrunājis ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu darba turpināšanu Eiropas Komisijā (EK). Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvijai ir būtiski saglabāt esošo ietekmi EK, īpaši ņemot vērā darbu pie nākošā Eiropas Savienības daudzgadu budžeta. Ņemot vērā to, esmu piekritis palikt EK arī pārejas posmā, atsakoties no Eiropas Parlamenta mandāta. Pie svarīgākajiem darbiem pārejas posmā jāmin Eiropas Semestra rekomendāciju un dalībvalstu budžetu uzraudzība. Tāpat būtiski turpināt iestrādes attiecībā uz banku sektora un finanšu tirgu stabilitāti, un darbu pie eiro zonas reformām. Nākošajā EK sastāvā labprāt turpinātu darbu ekonomikas un finanšu jomā, nostiprinot Eiropas un Latvijas ekonomikas,” teica Valdis Dombrovskis.
Latvijas lēmumu pozitīvi novērtējis arī pašreizējais EK prezidents Žans Klods Junkers: "Tās ir lieliskas ziņas, ka viceprezidents Dombrovskis turpinās darbu manas Komisijas sastāvā. Eiropai Valdis ir vajadzīgs.

"Tās ir lieliskas ziņas, ka viceprezidents Dombrovskis turpinās darbu manas Komisijas sastāvā. Eiropai Valdis vajadzīgs," paziņojis EK prezidents Žans Klods Junkers. Valda pievēršanās daudzām nozīmīgām  Eiropas mēroga problēmām ekonomikas pārvaldībā un finanšu jomā, šobrīd viņu padara par grūti aizvietojamu. "Esmu arī ļoti priecīgs par Latvijas valdības lēmumu nominēt Valdi par kandidātu uz nākamo Komisiju. Esmu pārliecināts, ka nākamais Komisijas prezidents, lai kas viņš būtu, novērtēs priekšrocības, iegūstot savā komandā tādu spēcīgu kolēģi kā Valdis”.

Savukārt Krišjānis Kariņš Briselē, tiekoties ar medijiem vēlreiz uzsvēra, ka “Valdis ir ļoti kompetents kandidāts uz nākošo Eiropas Komisiju, lai otrreiz ieņemtu komisāra amatu. Viņam ir dziļas zināšanas ekonomikā un finanšu tirgos, līdz ar to nākamā viņa atbildības joma visdrīzāk būs saistīta ar to. Es redzu viņu starp tiem, kas var ieņemt ES augstākos amatus, viņš jau tagad ir EK viceprezidents un šos pienākumus pilda ļoti labi. Kā Latvijas premjers es varu būt lepns, ka tik kompetents un respektabls kandidāts būs komisārs arī turpmāk”. Krišjānis Kariņš uzsvēra, ka Valda lēmums palikt EK arī pārejas posmā nozīmē, ka Latvijai savs pārstāvis  EK būs nepārtraukti.

Valdis Dombrovskis kā Jaunās Vienotības saraksta līderis uzvarēja Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās ar maksimālo balsu skaitu, personīgi saņemot 88 959 vēlētāju plusiņus, kas ir maksimālais skaits, ko jebkurš no partiju kandidātiem saņēma 25.maijā notikušajās vēlēšanās. Kopumā Vienotība saņēma 26,24% vēlētāju atbalstu, kļūstot par vēlēšanu uzvarētāju ar divām deputāta vietām. Jāpiebilst, ka arī iepriekšējās EP vēlēšanās 2014.gadā Valdis Dombrovskis bija visvairāk atbalstītais deputāta kandidāts. 
Līdz ar Valda Dombrovska lēmumu EP otro Jaunā Vienotības deputāta mandāta iegūst Inese Vaidere, kura ir bijusi EP deputāte arī iepriekš vairākos EP sastāvos.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis