V.Dombrovskis - Vienotības saraksta līderis Eiroparlamenta vēlēšanās
29.01.2014


bfj3o-mciaewhd-large

Trešdien, 29. janvārī sasauktajā preses konferencē partija Vienotība paziņoja, ka par tās saraksta līderi Eiroparlamenta vēlēšanām izvirzīts Valdis Dombrovskis.

Turklāt dienu iepriekš Eiropas Tautas Partija - ietekmīgākais politiskais spēks Eiropas Parlamentā, V.Dombrovski nosauca kā vienu no četriem tās kandidātiem Eiropas Komisijas prezidenta amatam.

Ar saraksta otro numuru Eiropas Parlamenta vēlēšanās startēs Eiroparlamenta deputāte un Vienotības domes priekšsēdētāja Sandra Kalniete, bet trešais numurs piešķirts bijušajam aizsardzības ministram Artim Pabrikam.

V.Dombrovskis pauda pateicību kolēģiem par atbalstu un uzticību, kā arī gandarījumu, ka izdevies izveidot spēcīgu komandu darbam Eiropas Parlamentā. "Šobrīd, kad Latvija pievienojusies eirozonai - uz ciešāku sadarbību vērsto ES valstu grupai, arī Eiropas Parlamentā mums nepieciešami profesionāli, ietekmīgi un starptautiski atpazīstami pārstāvji. Vienotība jau ir parādījusi, ka spējam panākt rezultātus. Vienotība ietilpst EP spēcīgākajā un ietekmīgākajā apvienībā - Eiropas Tautas Partijā, kas vairo mūsu iespējas panākt Latvijas interešu ievērošanu," norāda V.Dombrovskis.

Pie Vienotības prioritātēm Eiropas Parlamenta darbā Dombrovskis nosauca sekot līdzi, lai tiktu ievēroti visām valstīm noteiktie fiskālās disciplīnas nosacījumi. Latvija ir Eiropai skaidri demonstrējusi spēju mērķtiecīgi sakārtot savas finanses un apņemšonos ilgtermiņā turēties pie tālredzīgas budžeta plānošanas politikas. Arī citām ES valstīm rūpīgi jāievēro fiskālās disciplīnas nosacījumi, lai nepieļautu plaša mēroga krīžu atkārtošanos.

Tāpat Vienotības deputāti Eiroparlamentā fokusēsies uz iniciatīvām, kas vērstas uz ES konkurētspējas atjaunošanu un Latvijas uzņēmēju interešu aizstāvību Eiropā. Panākot progresu Eiropas vienotā digitālā tirgus izveidē, tiks paplašinātas ne vien Latvijas IT sektora iespējas, bet tas arī veicinās kopējo ekonomikas aktivitāti un cels ES kā reģiona konkurētspēju. Vienotības pārstāvji sekos līdzi, lai ES likumdošanas iniciatīvas neierobežo LV tradicionālās un spēcīgākās eksporta nozares un neparedz neadekvātas prasības LV ražotājiem. ES šobrīd ir jāveltī visi spēki, lai atjaunotu Eiropas kā reģiona konkurētspēju, kur šobrīd redzam asu konkurenci ar citiem strauji augošiem reģioniem.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis