Vienotība virza V.Dombrovski Eiropas Komisijas prezidenta amatam
17.02.2014


11451808645_8372d3f5ed_o

Foto: Thierry Monasse

15. februārī Vienotības domes sēdē tika pieņemts lēmums izvirzīt Valdi Dombrovski kā oficiālo Eiropas Tautas partijas kandidātu Eiropas Komisijas prezidenta amatam.

V.Dombrovski kā kandidātu EK prezidenta amatam izvirzīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Līdz ar to V.Dombrovskis kļuvis par vienu no Eiropas Parlamenta ietekmīgākās politisko partiju grupas - ETP - kandidātiem EK prezidenta amatam.

Pieņemot nomināciju, Dombrovskis pauda pateicību Ministru prezidentei un partijas biedriem par atbalstu un uzticību un norādīja, ka šī nominācija ir lieliska iespēja diskutēt par Latvijas lomu un iespējām Eiropas Savienības līmenī, par mūs valsts paveikto, kā arī iespējamajiem ES tālākās attīstības virzieniem un jautājumiem.

Kā galvenās nākamās EK darba prioritātes Dombrovskis minēja jaunu darba vietu radīšanu, vienotā tirgus stiprināšanu, ilgtspējīgas ekonomiskās izaugsmes un godīgākas konkurences nodrošināšanu ES.

Dombrovskis arī pauda pārliecību, ka Vienotība gaidāmajās EP vēlēšanās piedāvās visspēcīgāko un profesionālāko komandu, kas, pārstāvot EP lielāko un ietekmīgāko – ETP grupu, spēs šos jautājumus risināt un uzturēt ES dienaskārtībā, nodrošinot, ka Latvijas pozīciju EP sadzird un ņem vērā.

Savu atbalstu V.Dombrovska kandidatūrai EK prezidenta amatam jau paudušas Igaunijas partiju apvienība Pro Patria un Respublica Union, kā arī Lietuvas Tēvzemes savienības - Lietuvas kristīgo demokrātu savienība, ko vada iepriekšējais Lietuvas premjers Andrjus Kubiļus. Līdz ar to V.Dombrovskis ir kļuvis par kopīgo Baltijas valstu virzīto kandidātu ETP EK prezidenta amatam.
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis