Dombrovskis Briselē piedalās augsta līmeņa diskusijā par ES konkurētspēju
09.10.2014


Šodien Briselē notiekošajā augsta līmeņa diskusijā "State of Europe" par ekonomisko, politisko un sociālo situāciju Eiropā tradicionāli tiek iezīmētas galvenās prioritātes un problēmas, kuras nāksies risināt tuvākajos 5 gados, atbildot uz straujas globalizācijas izaicinājumiem un atgriežot Eiropas ekonomiku uz ilgtspējīgas izaugsmes ceļa.


Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis, kurš ir nominēts Eiropas Komisijas viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos, kā galveno prioritāti atzīmē stipru un konkurētspējīgu Eiropas Savienību, ko var sasniegt, veicinot investīciju piesaisti un jaunu darba vietu radīšanu.

 

" Viens no galvenajiem uzdevumiem Eiropas Savienības darba kārtībā šobrīd ir eiro zonas un visas Eiropas Savienības ekonomiskās izaugsmes veicināšana, kas nodrošinātu labvēlīgu vidi investīcijām un jaunu darba vietu radīšanai. Eiropas Savienībai ir jāspēj sniegt konkrētas atbildes uz dalībvalstu pilsoņu satraukumu par sociālo un ekonomisko nevienlīdzību. Lai ekonomiskās izaugsmes rezultātus izjustu visi Eiropas iedzīvotāji, nepieciešams nodrošināt efektīvāku ekonomiskās un sociālās politikas koordināciju, iesaistot sociālos partnerus lēmumu pieņemšanas procesā gan ES, gan nacionālajā līmenī’’, sacīja V. Dombrovskis.

 


Šogad augstā līmeņa diskusija norisinās arī  par Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem un jaunās Eiropas Komisijas veidošanu. Diskusijas dalībnieki apspriedīs Eiropas politiskos un ekonomiskos izaicinājumus, uz kuriem nāksies atbildēt jaunajam Eiropas Komisijas priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram un viņa komandai.  Tiks pārskatīta ES kā globāla spēlētāja loma un ārējās drošības stiprināšanas nepieciešamība jaunajā ģeopolitiskajā kontekstā.  Īpaša uzmanība tiks pievērsta Eiropas sociālai dimensijai, pārrunājot jauniešu bezdarba problēmas un sociālo nevienlīdzību.

 


Ikgadējā apaļā galda diskusija tiek organizēta Briselē jau 11 reizi un tradicionāli piesaista vadošos Eiropas politiskos līderus, uzņēmējdarbības nozaru, mediju un sabiedrības pārstāvjus. Diskusijā piedalās Itālijas bijušais Premjerministrs Mario Monti (Mario Monti), Eiropas Komisijas Viceprezidents konkurences politikas jautājumos Hoakins Almunja (Joaquín Almunia), Eiropas Komisijas vides komisārs Janešs Potočniks (Janez Potočnik) un citi. 

 


Pilnu dalībnieku sarakstu un diskusijas programmu skatīties: Diskusijai iespējams sekot interneta tiešraidē: 

 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis