Dombrovskis: eiro Lietuvā būs papildu signāls ekonomiskajai stabilitātei reģionā kopumā
17.10.2014


Eiro ieviešana Lietuvā no nākamā gada 1.janvāra būs papildu signāls ekonomiskajai stabilitātei Baltijas reģionā kopumā, īpaši ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" sacīja Eiropas Komisijas viceprezidenta eiro un sociālā dialoga jautājumos amatam virzītais ekspremjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība").

 

Viņš uzsvēra, ka Lietuvas pievienošanās eiro zonai atstās pozitīvi ietekmēs Latviju un Baltiju kopumā. "Domāju, ka efekts būs pozitīvs uz reģionu kopumā, jo Lietuva tomēr ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris, un, zūdot valūtas konvertācijas izmaksām, šo tirdzniecību varam vēl vairāk veicināt un samazināt transakciju izmaksas, kas ir norēķinos starp Lietuvu un Latviju. Tas šajā sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā ir papildus signāls par ekonomisko stabilitāti reģionā kopumā, kas reģionam var palīdzēt ar investīciju piesaisti," teica Dombrovskis.

 

Tāpat viņš atzīmēja, ka jaunu valstu pievienošanās eiro zonai arī noraida spekulācijas par tās sabrukumu. "Tas arī parāda, ka valstis turpina pievienoties eiro zonai, pretēji spekulācijām, kas izskanēja pirms dažiem gadiem, par eiro zonas sabrukumu vai valstu izstāšanos no tās," piebilda ekspremjers.

 

Pēc Dombrovska teiktā, eiro ieviešana mazai ekonomikai ar savu valūtu izslēdz devalvācijas risku. "Risks, kas kādā brīdī var parādīties valstīm, ja sākas spekulācijas par nacionālās valūtas stabilitāti. Līdzīgi kā tas bija ar latu krīzes laikā, kad bija daudz spekulāciju par iespējamo devalvāciju, tad lats bija jāaizstāv un tam bija negatīva ietekme uz tautsaimniecību kopumā. Tas ir risks, un investori caur lielākām procentlikmēm ierēķina šo valūtas kursa risku. Varam salīdzināt situāciju ar Lietuvu. Krievijas pretsankciju galvenā ietekme iet tieši caur konkrētiem ražotājiem, vai tiem ir vai nav noieta tirgus, un pagaidām būtisku iespaidu uz lita stabilitāti vai šaubām par to, tas nav atstājis. Varbūt tas ir arī tāpēc, ka visi zina, ka pēc pāris mēnešiem Lietuva pievienosies eiro zonai,"  teica Dombrovskis.


Avots: BNS
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis