59122

Eiropas Latviešu kultūras svētku lielkoncerts Briselē pulcē tūkstošiem skatītāju
20.06.2015


"Latviešu tautas kultūra tiek kopta ne tikai Latvijā, bet visās valstīs, kur dzīvo un strādā latvieši. Esmu gandarīts redzot, ka šie svētki ir sasaukuši kopā Latvijas patriotus no pilsētām un novadiem, no Eiropas un pasaules, lai apzinātos mūsu garaspēku un varēšanu. Mēs esam maza un stipra tauta. Mēs esam bagāta tauta, jo daudz esam saņēmuši savā tautas kultūras mantojumā," savā apsveikumā Briselē svētku dalbniekiem teica Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis. Viņš norādīja, ka "palikuši tikai trīs gadi līdz mūsu valsts simtgadei 2018.gadā, kad gribētos jūs visus redzēt vienotus kopā Latvijā, Mežaparkā grandiozā kopā būšanā un dziedot mūsu valsts himnu mūsu brīvajā un neatkarīgajā Latvijā.

Lai piesaistītu pēc iespējas lielāku skatītāju interesi, lielkoncerta programma tika veidota dinamiska – ietverot gan folkloras kopu dziedājumus, gan jautrus dančus, gan mūsu tautai ļoti svarīgas un nozīmīgas dziesmas. Muzikālo pavadījumu nodrošināja Latvijā populārā grupa Raxtu Raxti, savukārt kā koncerta īpašie viesi uzstājās Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” un koris no Beļģijas „Le Choeur de Valle”. Scenārijā tika iezīmētas vairākas tematiskās līnijas: „Saule.Sirds dārgumi.”, „Jauns un traks. Vienmēr.”, „Papardes zied. Mīlestība.”, „Tēvzeme. Plašajā pasaulē”. 
Eiropas Latviešu kultūras svētki norisinājās četras dienas – no 18. līdz 21. jūnijam. Šajā laikā tika organizētas uzstāšanās dažādās pilsētas vietās, amatniecības meistarklases un lekcijas, kā arī mūzikas koncerti. Visiem svētku dalībniekiem bija iespēja klātienē vērot Imanta Ziedoņa fonda „Viegli”, grupas Astro’n’out, Raxtu Raxti, DAGAMBA. Skatītājus priecēja arī diasporas muzikālās apvienības „Kokļu Zapte” un „Austrumkalns”.  
Eiropas Latviešu kultūras svētkus (ELKS) organizē Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar Eiropas latviešu kopienām.  
 
      Atpakaļ


facebook.com/VDombrovskis/


 

 


Paldies visiem par atbalstu toreiz un tagad! Esmu pateicīgs par to, ka šobrīd Latvija ir man devusi iespēju veidot Eiropu, konkrēti – Eiropas ekonomisko un monetāro savienību, lai neviena krīze nevar izsist mums pamatu zem kājām.


Valdis Dombrovskis